Πρωταθλητής Κυκλάδων στην κατηγορία Κ14 της ΕΠΣ Κυκλάδων αναδείχθηκε ο ΠΑΣ Νάξου, επικρατώντας στον μεγάλο τελικό που διεξήχθη στο γήπεδο της Πάρου των Κανονιέρηδων Σύρου με 1-3.

Το συγκρότημα του Πέτρου Μαράκη έφτασε σε ακόμη μία μεγάλη επιτυχία, προσθέτοντας ακόμη ένα τρόπαιο στην συλλογή του, από τα δεκάδες που έχει κατακτήσει όλα αυτά τα χρόνια.

Με γκολ των Μουστάκη στο 6ο λεπτό, του Χωριανόπουλου στο 39′ και του Παντελαίου στο 61′ η ομάδα της Νάξου σημείωσε τα τρία τέρματα, που της έδωσαν και την ευκαιρία να σηκώσει στον ουρανό της Πάρου, το βαρύτιμο τρόπαιο.

Για τους Κανονιέρηδες Σύρου, που είχαν πολύ καλή παρουσία σε όλη την διάρκεια του Πρωταθλήματος αλλά και στον μεγάλο τελικό, σκόραρε ο Καμπάνης στο 20ο λεπτό, φέροντας το ματς στα ίσα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλόγερας, με βοηθούς τους Κουζούμη και Ρούσσο Ε.